Loading

14 września 2018

Pływające dzieciaki – nauka pływania dla dzieci


Pływające dzieciaki – nauka pływania dla dzieci

 

Zastanawiasz się od kiedy Twoje dziecko może zacząć uczyć się pływać? Interesuje cię nauka pływania dla dzieci od lat 3? A może lepiej zacząć oswajać dziecko z wodą znacznie wcześniej? Chcesz zorganizować dziecku czas wolny w sposób aktywny? Czy basen to dobry pomysł? Tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi!

Oswajanie maluchów z wodą – hit czy kit?

My także mieliśmy takie dylematy..i co? I nic! Mieszkamy niedaleko basenu, mamy małe dziecko a jednak myśleliśmy, że nauka pływania dla dzieci jest przereklamowana a nauka oswajania dla maluchów to kolokwialnie mówiąc „kit” i naciąganie młodych rodziców. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że „sport to zdrowie”, że pływanie ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup. Z drugiej jednak strony myśleliśmy też, że „mamy czas”. Przecież dziecko nie chodzi jeszcze do szkoły, nie spędza wiec większości czasu w pozycji siedzącej. Czyżby?

Zajęcia z dziećmi na basenie.

Sprawdziliśmy co Justyna Werbel proponuje w temacie nauki pływania w Jaworze i Legnicy. Obserwowaliśmy ją podczas zajęć z dziećmi i odkryliśmy, że od kilku lat żyjemy w błędzie. Bardzo szybko można poznać dziecko, które od dawna ma kontakt z wodą. Jest spokojne, radosne i oswojone ze środowiskiem wodnym. U kilkulatków pojawia się lęk przed nieznanym, przed wodą. Nauka pływania wymaga więcej czasu i samodyscypliny. Nauka pływania w szkole „Pływające dzieciaki” Justyny Werbel to ciągła zabawa, dużo śmiechu. Niejako „przy okazji” dzieci nabywają nowe umiejętności osiągają kolejne stopnie sprawności.

Zdjęcia podczas zabawy w wodzie to piękna pamiątka aktywności, która może zamienić się w pasję. Warto uwieczniać takie momenty! 

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Video”][/siteorigin_widget]
TOP