Sesja narzeczeńska – czyli gdzie ciąć koszty

Sesja narzeczeńska – czyli gdzie ciąć koszty

 

Cieszę się bardzo, że spotkaliście miłość swojego życia, że się kochacie i postanowiliście wziąć ślub. Nie ukrywajmy – teraz czeka Was ciężki czas – organizacja ślubu. Będzie to czas pełen emocji, rozterek, ponieważ musicie podjąć wiele ważnych decyzji. A jak tu o czymś decydować, jak się nie ma zielonego pojęcia o organizacji ślubu, o cenach, możliwościach! Jak podjąć właściwą decyzję?!

Na samym początku warto wydrukować nasz HARMONOGRAM ŚLUBNY >>klik<<  który rozjaśni Wam jak można rozplanować w czasie organizację ślubu i od czego zacząć. Najważniejszą kwestią są Wasze potrzeby i możliwości. Usiądźcie na spokojnie i policzcie ile gości chcecie zaprosić. Inny budżet potrzebujecie jeśli chcecie zrobić „skromny ślub” na 50 osób a inaczej organizuje się wesele na 150 osób. Oczywiście pewne kwestie się nie zmienią jak np. suknia ślubna, garnitur czy obrączki itd., natomiast zawsze warto poszukać oszczędności.

Aby wiedzieć na czym możecie oszczędzić – musicie zadać sobie fundamentalne pytanie – na czym Wam zależy.

Najczęściej słyszę, że narzeczeni chcą zrezygnować z sesji narzeczeńskiej. Po co wydawać pieniądze na zbędną sesję – lepiej te pieniądze wydać coś innego!

Zgadzam się w 100%, pod warunkiem, że jesteście modelami, którzy pozowanie przed aparatem oraz współpracę z fotografem mają w „małym paluszku”. Podczas sesji zdjęciowej bardzo ważną kwestią zaufanie, spokój czy tak zwane „flow”. Jeśli nadajecie z fotografem na tych samych falach – sesja przebiegnie błyskawicznie w miłej atmosferze i będzie to mile spędzony czas. Tylko skąd to wiedzieć, skoro z fotografem się nawet nie spotkaliście?

Pamiętajcie proszę, że jeśli:

– obawiasz się, że źle wychodzisz na zdjęciach lub krępujesz się przed aparatem
– wahasz się czy wybrać tego fotografa czy może kogoś innego a jednocześnie fotografie ze ślubu to dla Was bardzo ważna pamiątka

to sesja narzeczeńska jest najtańszym i najlepszym sposobem by podjąć dobrą decyzję.

Tym bardziej, że zyskujecie profesjonalne zdjęcia idealne do:

  • podziękowania dla rodziców (np. zdjęcia na płótnie)
  • dekoracji sali
  • księgi gości
  • etykiety na alkohol
  • podziękowanie dla gości (np. w formie magnesów)

 

 

 

Kiedy opadną emocje po ślubie, muzyka przestanie grać, goście zjedzą tort i wypiją szampana –  jedyną pamiątką jaka zostanie są obrączki oraz zdjęcia i film ze ślubu. Dlatego pochylcie się nad wyborem usługodawców. Uważam, że nie warto ryzykować.