Ludowy ślub Magdy i Sebastiana – Legnica

Ludowy ślub Magdy i Sebastiana – Legnica

Od razu wspomnę, że wpis będzie nietypowy.

Od wielu lat pracuję na ślubach i można by powiedzieć, że „wiele się widziało i nic już nie może zaskoczyć”. Z resztą właśnie dlatego powstał blog #planowanie ślubu by dzielić się spostrzeżeniami, radami na temat organizacji ślubu oraz grupa wsparcia na FB dla przyszłych panien młodych  Ślubne wskazówki – Wilk Wroński. Rozmawiamy tam o przygotowaniach ślubnych ale przede wszystkim jesteśmy grupą wsparcia –  nawet ostatnio nasza grupa ratowała jedną z dziewczyn w kryzysowej sytuacji gdy makijażystka na kilka dni przed ślubem odmówiła wykonania makijażu.

Oryginalny ślub, folkowe wesele

Długo zastanawiałem się jak w kilku słowach opisać ślub Magdy i Sebastiana.  Jeśli zastanawiacie się jak zorganizować udane wesele lub po prostu planujecie ślub i nie wiecie od czego zacząć – zacznijcie od siebie. Kluczem do sukcesu jesteście WY, WASZA MIŁOŚĆ i ZAANGAŻOWANIE. Dodałbym po namyśle także OTWARTOŚĆ.  Myślę, że są to cechy udanego wesela. Magda i Seba zrobili takie wesele jacy sami są. Zadbali o każdy detal, szczegół ponieważ wybrali temat przewodni wesela – stworzyli wesele z elementami folkowymi ponieważ ich serce związane jest ze Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Folkloru „Furmani

Kwiaty ślubne – słoneczniki, kwiaty polne z polskiej wsi, Kujawiak jako pierwszy taniec

Wybranie motywu przewodniego ułatwia późniejsze decyzje. Magda i Sebastian postawili na polne kwiaty i słoneczniki, zwiewną sukienkę która nie krępowała ruchów i idealnie pasowała do pierwszego tańca którym był KUJAWIAK! Przy wiejskim stole były same pyszności oraz jako dekoracja polne kwiaty, słoneczniki, jabłka czyli to co nasze, najlepsze. Młodzi wybrali słoiczek miodu jako podziękowanie dla gości. Nie pasowałyby tu słodkie migdały czy gipsowy aniołek. Para młoda wybrała plastry drewna, świece z wosku pszczelego jako dekorację oraz pyszny, prosty tort ślubny typu naked cake. Wszystko przemyślane ale wynikające z przemyślanej na początku decyzji o wyborze motywu ślubnego. Pamiętajcie wybór motywu ślubu to nie fanaberia i wymysły branży ślubnej a bardzo mądry trend, który pomoże wam w podejmowaniu kolejnych decyzji podczas organizowania ślubu.

Dlatego, podczas podpisywania umów informujemy przyszłych nowożeńców, że dodatki, bibeloty, dekoracje to one tworzą klimat na zdjęciach i filmie ślubnym. Warto o tym pamiętać.

 

Folklor, ludowe przyśpiewki,

I mógłbym tutaj zakończyć, ale to nie wszystko – dodajmy szczyptę OTWARTOŚCI, która „pozamiatała system”. Magda i Sebastian otaczają się fanatycznymi ludźmi, którzy życzą im wszystkiego co najlepsze i trzymają za nich kciuki i w tym szczególnym dniu dobrą zabawią chcieli podkreślić jak bardzo im kibicują. Dlatego jeden z gości miał ze sobą akordeon, dlatego przyśpiewkom weselnym nie było końca, dlatego parkiet był rozgrzany do czerwoności  i nikt nie śmiał schodzić z parkietu… od „O mój rozmarynie” do „Dres” zespołu Big Cyc. Co za mieszanka!