Jak wybrać kwiaty do ślubu by nie zbankrutować?

Jak wybrać kwiaty do ślubu by nie zbankrutować?

Wybierając datę tego jedynego, niepowtarzalnego dnia w swoim życiu, pewnie analizujecie ją pod wieloma względami.

Jaka pora roku najlepsza, kiedy jest mniejsze prawdopodobieństwo opadów deszczu, czy lepiej jak upał, czy może mróz, który miesiąc ma w swojej nazwie literkę ‚r’ – na szczęście…? Wyznaczników jest mnóstwo, ale czy ktoś z Was analizował tę datę pod względem występujących kwiatów oraz ich cen? Jaki miesiąc/konkretny dzień wybrać, by wykonywana dekoracja sali nie przekroczyła waszego budżetu? Czy to jest rzeczywiście tak bardzo istotne?

Wiele gatunków kwiatów jesteśmy w stanie sprowadzić dla wymagających klientów o każdej porze roku. Oznacza to jednak, że niestety będzie wiązać się to z wyższymi stawkami. Niektórzy mogą sobie na to pozwolić, ale warto pamiętać, że każdy miesiąc obfituje w swoje sezonowe gatunki, które można wykorzystać, a ich cena jest po prostu rozsądna. Jeśli np. zależy nam na piwoniach, wówczas najlepsze miesiące na ich użycie to maj i czerwiec. Niektóre odmiany spotkamy jeszcze w lipcu, ale ich cena będzie wyższa. Z kolei dalie to królowe występujące już od połowy lipca do pierwszych przymrozków. Oczywiście mowa o tych hodowanych na naszej polskiej ziemi. Sprowadzane można dostać już wcześniej, ale znów wiąże się to z wyższą ceną. Pospolite gatunki kwiatów, jak róże, goździki, eustomy, chryzantemy i wiele innych jesteśmy w stanie dostać w dobrej cenie przez cały rok, w dużej gamie kolorystycznej. Oczywiście istnieje ryzyko, gdzie cena np. róży może nas zaskoczyć, ale to tylko natura- nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć i jest to wpisane w ryzyko zawodu. Dlatego też, jeżeli zależy Wam na konkretnym gatunku, warto dokładnie przemyśleć termin ślubu. Jeśli chcecie ślub usłany piwoniami i nie wydać na to „milionów monet” to najlepiej wybierać wiosnę/wczesne lato, a nie jesień czy zimę. Mimo tego, że piwonie nie należą na ogół do najtańszych kwiatów, to ich pąk po rozwinięciu uzyskuje dość duże rozmiary. W związku z tym, ilość kwiatów w kompozycji może się nieco zmniejszyć. Hortensje, równie piękne, w dobrej cenie możemy spotkać od czerwca do końca sierpnia. Później ceny mogą być wyższe. Choć tutaj też wszystko zależy od pogody
i innych czynników zewnętrznych…

 

 

KALENDARZ KWIATÓW

 

Występują jednak takie daty, w których już z góry wiemy, że ceny osiągną dość wysoki poziom. Do tych dat należą m.in. 14 luty (Walentynki) oraz 25 maj (dzień Mamy). Od razu możemy założyć, że cena dekoracji ślubnych będzie większa. Na szczęście takich szczególnych dat nie jest za dużo, więc do wyboru terminu ślubu możemy podchodzić z większym luzem. Jeśli macie już wybraną datę ślubu, wybranego florystę/dekoratora, poradźcie się właśnie jego na jakie gatunki kwiatów się zdecydować tak, by spełnić Wasze oczekiwania, a jednocześnie zmieścić się w budżecie. A najlepiej jak przedstawicie mu swoją wizję, podacie kolorystykę i zaufacie swojemu floryście w 100%. Z całą pewnością dobry dekorator dobierze wszystko tak, by wizja dekoracji kwietnej Waszego dnia ślubu w pełni Was zadowoliła, zaskoczyła gości, stworzyła idealny klimat i została w Waszej pamięci na długo. Dobrze dobrane kwiaty, a przede wszystkim świeży asortyment będzie Was cieszył jeszcze przez długie dni po weselu. Tak wiec, do dzieła!