Koronawirus – jak wpłynie na Wasz ślub – plusy pandemii

Plusy pandemii – to nie ściema, koronawirus to nie żart..ale trzeba jakoś żyć i planować ślub!
Po 2 tygodniach siedzenia w domu z mężem i dwójką dzieci zaczynam mieć filozoficzne przemyślenia niczym P.Coelho. W tej całkowicie nieprzewidzianej sytuacji, niczym guru książek o pozytywnym myśleniu postanowiłam spojrzeć na sytuację z każdej możliwej strony – szczególnie z tej pozytywnej. Bo przecież musi być coś pozytywnego co dał nam koronawirus!

suknia ślubna
przygotowania do ślubu

Jeśli planujecie ślub na 2020 rok

Nie będę Wam pisać o tym, że potrzebujecie wspólnie nakreślić plan B a nawet C i D.
Nie będę Was namawiać do zmiany daty ślubu lub zmniejszenia liczby gości – to mozecie przeczytać wszędzie.
Nie mamy wpływu na tę sytuację. Po prostu nie mamy. Możemy sobie pomóc zamiast skakać do gardeł.

Wiem jedno, Wasze śluby będą piękne – być może inne niż sobie wymarzyliście – ale na pewno będą piękne. To jest w Was, waszej postawie, waszej głowie.

Wiele lat temu babcia poradziła mi, żebym z chłopakiem poszła w góry – to tam poznam go naprawdę, to góry zweryfikują czy nadaje się na męża. Gdy braliśmy ślub – mówiło się, że wspólne składanie mebli z IKEA to świetny test na związek. A teraz? Koronawirus to próba dla Waszego związku. Wyjdziecie z niego silniejsi jako ludzi i jako para. Kto przez to przebrnie – ten wygrywa życie!

Kiedy to wszystko się skończy docenimy możliwość spotkania się, spędzenia czasu z rodziną. Sytuacja, która nas spotkała sprawiła, że każda, nawet najprostsza codzienna czynność jak wyjście do sklepu czy wspólna kawa z koleżanką – staje się niemożliwa!
Co nam to da? WDZIĘCZNOŚĆ.

Czuję, że śluby w 2020 roku będą bardzo emocjonalne, będziemy z tego dnia czerpać całymi garściami, nikt nie będzie patrzeć na ewentualne niedociągnięcia. Ktoś się spóźnił? Serwetki kolorystycznie nie zgrywają się z kolorem kwiatów? To wszystko nieważne. Ważne, że się możemy wspólnie celebrować ten dzień.
Być może trzeba będzie zmienić podejście do ślubu, wymyślić nowe formy komunikacji, znaleźć nowe rozwiązania na pojawiające się problemy.

slub w koscele legnica

 

Planujecie ślub w 2021 roku?

Najprawdopodobniej „kilka” par Wam zazdrości. Macie wiele czasu – ale od razu uprzedzam – ten czas zleci nieubłaganie. Za chwilkę będziecie sobie przysięgać na dobre i złe.
Myślę, że może Was zainteresować seria wpisów PLANOWANIE ŚLUBU
Najczęściej czytanym wpisem z tej serii był post o ślubie kościelnym,a także wpis o tym jak z gracją WEJŚĆ do kościoła..i z niego WYJŚĆ.
a wszystko zaczęło się od wpisu SOS koszyczek ratunkowy. Kiedy o nim pisałam – to była nowość – teraz  to must have każdego wesela.

 

Jeśli jesteście po ślubie

My po ślubie jesteśmy prawie 6 lat i w życiu nie spędziliśmy tyle czasu ze sobą jak teraz. Zmienił się plan dnia, trzeba było zrezygnować z hobby, które wymagało wyjścia domu. W pewnym momencie kończą się pomysły na zabawy, masz dosyć grać w planszówkę, książka jest nieciekawa ..no i ile można oglądać seriali na Netflixie!
I to jest moment, która zmusza Cię do zrobienia czegoś by nie zwariować. I my stworzyliśmy Jasiu Tiwi 
Mam nadzieję, że zainspirujemy Was do spędzania wspólnie czasu w domu. Są krótkie bajki, jest wspólne gotowanie. Ta nasza spontaniczna twórczość nas samych zaskoczyła i nie wiemy gdzie nas zaprowadzi.

Koniecznie muszę się jeszcze pochwalić! Zdobyłam drożdże i upiekłam z synem PIERWSZE W ŻYCIU BUŁECZKI W THERMOMIXIE  ..Tak naprawdę drugie..ale te pierwsze średnio nadawały się do jedzenia. Cóż, nie każdy rodzi się Magdą Gessler !

 

 

 

Jakkolwiek banalnie to zabrzmi – wierzymy, że będzie dobrze. Musi być!
Do zobaczenia na Waszym ślubie!

 

 

Grafika w nagłówku: Tumisu  z Pixabay